Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Z pultů obchodů zmizí stolní víno


Bc. Michaela Sobotková
14. 10. 2011
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Novela ruší označení „stolní víno“. Místo něj se objeví pouze název „víno“ nebo „odrůdové víno“.

Foto: Fotolia.eu

 

Novela zákona o vinohradnictví a vinařství umožní vinařům přikyselovat některé produkty, zpřísní podmínky pro označení vína názvem „chateau“ i ulehčí administrativu.


 
Vinaři se musí od září řídit novelou zákona o vinohradnictví a vinařství. Novela mimo jiné ruší označení „stolní víno“, místo něj se objevuje pouze název „víno“ nebo „odrůdové víno“. Slibuje také ochranu před falšováním.
 
„Kategorie označení „stolní víno“ byla zrušena v rámci reformy společné organizace zemědělských trhů v Evropské unii v oblasti vinohradnictví a vinařství,“ vysvětlil ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek.
 
Novela zákona vinařům umožní také přikyselovat produkty vyrobené z hroznů sklizených na území České republiky v případě nepříznivých povětrnostních podmínek. Zvyšuje také horní mez celkového obsahu alkoholu u červeného vína z českých hroznů.

Ochrana proti falšování jakostních vín


Zvyšuje se i maximálně přípustný podíl zbytkového cukru v nízkoalkoholickém víně z dosavadních 60 na 75 gramů na litr vína a zpřesňují se podmínky označování nízkoalkoholických a odalkoholizovaných vín.
 
Zpřesňují se podmínky použití označení vína názvem „chateau“. Kvůli zajištění ochrany proti falšování jakostních vín se zavádí povinnost uvádět na etiketě jakostního vína evidenční číslo jakosti.
 
Kromě zkvalitnění produkce vína přináší novela také jednotné vzory žádostí a oznámení v oblasti vinohradnictví a vinařství, což výrazně zjednoduší administrativu.


Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Od příštího roku by měl fungovat tzv. stravenkový paušál

8. 7. 2020 | Poslanci projednávají daňový balíček, který mimo jiné přináší stravenkový paušál. Zaměstnavatelé budou moci vedle závodního stravování a stravenek poskytovat příspěvek na stravování přímo v peněžní formě. Příspěvek od zaměstnavatele zaměstnanci bude i nadále osvobozen od daní i pojistných.
 
Dřívější zprávy

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
4heat vytápění hal
Topení a chlazení průmyslových a sportovních hal
4heat.cz

ALFATRUST, s.r.o.
outsourcing účetnictví
www.alfatrust.cz

Daňový kalendář

15. 7. 2020 Daň silniční (záloha za 2. čtvrtletí 2020)
20. 7. 2020 Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů FO ze závislé činnosti
20. 7. 2020 Daňové přiznání MOSS (2. čtvrtletí 2020)
27. 7. 2020 Přiznání DPH (za červen 2020)

Další termíny

Kurzovní lístek

26,75 Kč
0,065 Kč
23,70 Kč
0,068 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 08.07.2020

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru