Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Firmou roku 2011 se stal Steinhauser, Živnostníkem roku 2011 David Vlk


Bc. Michaela Sobotková
8. 12. 2011
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

logo podstránky

Foto: STORMWARE s.r.o.

 

Soutěže Firma roku 2011 a Živnostník roku 2011 ovládli podnikatelé z Moravy. V konkurenci čtrnácti finalistů v každé kategorii se prosadila firma Steinhauser z Jihomoravského kraje a živnostník David Vlk ze Zlínského kraje.


 
V konkurenci 3 544 společností uspěla vítězná firma Steinhauser, která se zaměřuje na výrobu masa a masných produktů. Vítěznou firmu zvolila dvacetičlenná porota. O tom, kdo si odnese živnostenský titul, rozhodli sami lidé v SMS hlasování.
 
Počátky podnikání v uzenářské branži lze v rodině Steinhauserů vysledovat přes několik generací až do 18. století. Společnost si zakládá na kvalitních výrobcích. Například špekáček z její dílny byl v loňském roce označen za výrobek roku.
 
„Líbí se mi, že se Ladislav Steinhauser odhodlal opustit místo na univerzitě a navázat na rodinnou tradici. Důležité je pro mě také to, že společnost klade velký důraz na kvalitu svých výrobků. Věřím, že podnikatelský úspěch Ladislava Steinhausera bude inspirací pro další podnikatele,“ řekl jeden z porotců Pavel Hlavinka, viceprezident pro firemní zákazníky společnosti Vodafone.
 
Na druhé příčce firemního žebříčku se umístila společnost Detoa Albrechtice, která již přes sto let vyrábí dřevěné hračky. Kromě výroby klasických hraček se firma zaměřuje i na didaktické hry a výrobu pianinové a klavírové mechaniky pro firmu Petrof.

Třetí místo obsadila společnost Avast Software, jejíž dnešní obchodní úspěch je výsledkem rozhodnutí distribuovat plně funkční antivirovou počítačovou ochranu zdarma.

Živnostník roku provozuje hudební zkušebny


Živnostník David Vlk zvítězil v konkurenci 2 313 letos přihlášených podnikatelů. Provozuje síť hudebních zkušeben po celé České a Slovenské republice a své služby nabízí na serveru zkusebny.com.
 
V jeho zkušebnách se na koncerty připravovali například Petr Kolář či Aneta Langerová. „Naše zkušebny však nejsou jen pro vyvolené. Mým snem bylo, aby se v nich mohl realizovat každý, i čtrnáctiletý kluk s kytarou,“ říká podnikatel, který prostory ke zkoušení pronajímá už od 15 korun za hodinu.
 
„Setkali jsme se s fascinujícími příběhy podnikatelů, jejich soutěživostí, cílevědomostí a odvahou. David Vlk je toho jako vítězný živnostník důkazem. Pomáhá začínajícím hudebníkům stejně tak, jako Era pomáhá začínajícím podnikatelům,“ uvedl další z porotců Aleš Pospíšil, výkonný ředitel řízení segmentů Poštovní spořitelny.
 
Stříbrným živnostníkem se stal David Borovka z Českých Budějovic. Provozuje takzvaný videomapping, což je promítání 3D audiovizuálních animací vysoce výkonnými videoprojektory na reálné objekty. Poskytuje také komplexní servis při eventech, svatbách, firemních akcích či maturitních plesech.
 
Na třetím místě skončil Robert Vlach z Ostravy, který od roku 2005 provozuje podnikatelský portál Na volné noze. Cílem jeho projektu, který byl prvním svého druhu v České republice, je podpora nezávislých profesionálů.

Nová kategorie Účetní roku


Vedle hlavních kategorií se vyhlašovali i celorepublikoví vítězové partnerských kategorií. Odpovědnou firmou roku 2011 se stala eBrána z Pardubického kraje, která vytváří a optimalizuje webové stránky. Ocenění získala za společenský přínos (úzce spolupracuje s Univerzitou Pardubice) a šetrné chování k životnímu prostředí. Svou novou centrálu totiž společnost postavila v brownfieldovém bloku ve středu Pardubic a vybudovala ji jako energeticky pasivní dům. Unikátním projektem je pak také devítiměsíční Training Camp, přípravný kurz, kterého se účastní noví obchodní manažeři.
 
Na druhém místě stanula advokátní kancelář Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři z Moravskoslezského kraje. Firma působí v oblasti osvěty a zvyšuje právní vědomí zejména podnikatelů, které upozorňuje na vybraná právní rizika.
 
Třetí místo obsadila První chodská stavební společnost z Plzeňského kraje. Společnost je autorem opakovaně oceňovaného projektu Schody do života, který kromě podpory několika dětských domovů řeší zejména problematiku vstupu dětí z dětských domovů do reálného života.
 
Historicky prvním vítězem nové kategorie Účetní roku 2011 se stala Zuzana Pšeničková.
 
Tituly Firemní web roku 2011 a Živnostenský web roku 2011 si letos odnesli firma Sykora (www.sykora.eu) a živnostník Richard Kučera (www.krbykucera.cz). Ti se věnují prodeji kuchyní, respektive výstavbě krbů.
Výsledky soutěže:
Firma roku 2011:
1. Steinhauser (Tišnov)
2. Detoa Albrechtice (Jiřetín pod Bukovou)
3. Avast Software (Praha)
 
Živnostník roku 2011:
1. David Vlk (Uherské Hradiště)
2. David Borovka (České Budějovice)
3. Robert Vlach (Ostrava)
 
Odpovědná firma roku 2011:
1. eBrána (Pardubice)
2. Jansa, Morký, Otevřel & partneři, advokátní kancelář (Ostrava)
3. První chodská stavební společnost (Klenčí pod Čerchovem)
 
Účetní roku 2011:
Zuzana Pšeničková (Čížová)
 
Firemní web roku 2011:
Sykora, www.sykora.eu
 
Živnostenský web roku 2011:
Richard Kučera, www.krbykucera.cz


Zdroj: Firma roku
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Splatnost zálohy na daň z příjmů

2. 6. 2020 | Záloha na daň z příjmů splatná 15. 6. 2020 se nemusí platit v daném termínu. Nedochází však k prominutí samotné daně, ta bude případně uhrazena až s podáním přiznání. Více informací na webu společnosti pro daňové poradenství KODAP.
 
Dřívější zprávy

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
DOPL s.r.o.
Dřevostavby, nízkoenergetické domy
www.dopl.cz

TUMAKOV Ostrava
AUTOJEŘÁB, MONTÁŽNÍ PLOŠINA
www.auto-jeraby.cz

Daňový kalendář

15. 6. 2020 Daň z příjmů (čtvrtletní záloha)
15. 6. 2020 Daň z příjmů (pololetní záloha)
22. 6. 2020 Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
25. 6. 2020 Přiznání DPH (za květen 2020)

Další termíny

Kurzovní lístek

26,66 Kč
0,010 Kč
23,82 Kč
-0,035 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 03.06.2020

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru