Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Vinařství Gotberg vsadilo na přívlastková vína špičkové kvality


Ivona Neuwirtová
11. 4. 2013
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Sídlo vinařství Gotberg se pyšní titulem Nejlepší průmyslová stavba Jihomoravského kraje roku 2009.

Foto: Vinařství Gotberg

pouziva POHODU
 

Vinařství Gotberg klade velký důraz na vypěstování a šetrné zpracování kvalitní suroviny. Při ošetřování vína nepoužívá žádné chemické, ale pouze biologické prostředky. Na vinařské mapě jižní Moravy se toto jméno objevilo v roce 2003.


 
V roce 2003 se na vinařské mapě jižní Moravy objevilo nové jméno – vinařství Gotberg. Založeno bylo v obci Popice nedaleko Hustopečí. Jeho moderní sídlo je ukázkovým příkladem současné vinařské architektury a pyšní se titulem Nejlepší průmyslová stavba Jihomoravského kraje roku 2009.
 
Ze zdejšího kopce je nádherný výhled nejen na 43 hektarů vinic, na kterých vinařství hospodaří, ale především na nedaleká Novomlýnská jezera a dominantu zdejšího kraje Pálavu.
 
„Vinná réva je vysazena na oblých terasách s břehy porostlými broskvomandloněmi, šípky, planými višněmi a především keři lékořice. Specifický charakter dodávají vínu především hluboké jílovito-sprašové půdy, které jsou bohaté na obsah vápníku a dalších minerálů,“ popisuje zdejší viniční tratě Michal Mlejnek, ředitel vinařství Gotberg.Ze zdejší terasy se naskýtá překrásný pohled nejen na místní vinice, ale také na dominantu kraje – Pálavu.
Foto: Vinařství Gotberg


 
V roce 2010 vstoupilo vinařství Gotberg na český trh se svou první produkcí vín ročníku 2009. Hned první ročník 2009 zaujal hodnotitele na českých i mezinárodních soutěžích, kdy vína z Gotbergu získala pětadvacet ocenění jak na prestižních přehlídkách České republiky, tak na mezinárodních soutěžích v Izraeli, Itálii, v Paříži, Londýně, Bruselu a dalších místech.
 
„Klademe velký důraz na zdravou surovinu. Při ošetřování vína nepoužíváme žádné chemické prostředky, ale jen ty biologické. Všechny hrozny pěstujeme v plném bio režimu,“ dodává Michal Mlejnek.
 
Vinařství vsadilo na přívlastková vína špičkové kvality, která velkým dílem vznikají díky umu a vinařské alchymii sklepmistra Stanislava Málka, zdejšího rodáka a pokračovatele popické rodinné vinařské tradice.
 
Zaměřilo se na odrůdy, které do dané oblasti patří a kterým se ve zdejší lokalitě dobře daří, jako jsou Pálava, Tramín červený, Ryzlink rýnský, Muškát moravský, Rulandské šedé, Chardonnay, Sauvignon, Sylvánské zelené, Rulandské modré, Merlot a Frankovka.


Související články:
MANMAT – Inspirováno mushery, utvářeno zákazníky, kvalita potvrzena léty
František Hlava navázal na prvorepublikovou slávu dezertářství
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Nárok na kompenzační bonus při souběhu SVČ a zaměstnání

22. 5. 2020 | Kompenzační bonus pro OSVČ není přiznán těm, kteří jsou zaměstnáni, pokud jim v důsledku zaměstnání vzniká účast na nemocenském pojištění. Rozhodnou částkou pro účast na nemocenském pojištění jsou 3 000 Kč. Výjimku mají zaměstnanci pracující na základě dohody o provedení práce, u nichž účast na nemocenském pojištění vzniká až překročením částky 10 000 Kč měsíčně. Zvláštním případem jsou zaměstnanci – pedagogové, u nich účast na nemocenském pojištění není překážkou vzniku nároku na kompenzační bonus.
 
Dřívější zprávy

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
DAAG s.r.o.
Kompletní služby v oblasti zpracování daní a vedení účetnictví.
www.daag.cz

MH Sexshop
Český expert na latexové oblečení, kůži, bdsm a fetish.
www.mhsexshop.com

Daňový kalendář

1. 6. 2020 Daň z nemovitých věcí (1. splátka)
1. 6. 2020 Odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně za duben 2020
15. 6. 2020 Daň z příjmů (čtvrtletní záloha)
15. 6. 2020 Daň z příjmů (pololetní záloha)

Další termíny

Kurzovní lístek

27,05 Kč
-0,020 Kč
24,61 Kč
-0,052 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 27.05.2020

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru