Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Pro začínající drobné podnikatele je tu program Záruka


Bc. Michaela Sobotková
15. 8. 2011
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

logo podstránky

Foto: STORMWARE s.r.o.

 

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo pro začínající podnikatele program Záruka. Má usnadnit vyjednávání s úvěrující bankou.


 
Začínající drobní podnikatelé mohou získat v rámci programu Záruka od června 2011 zvýhodněnou záruku za úvěr do tří milionů korun (včetně). Musí splnit jen několik podmínek. Nesmí mít více než deset zaměstnanců, musí realizovat projekty na území České republiky a musí být registrováni k dani z příjmu v roce podání žádosti o podporu, případně v některém ze dvou předchozích let.
 
Podle odhadů ministerstva by mohl program začínajícím podnikatelům pomoci dosáhnout na úvěry v celkové hodnotě až 150 milionů korun.
 
„Úvěr mohou podnikatelé použít na pořízení investic či zásob a záruka je poskytována až do výše 80 procent jistiny úvěru. Záruka zlepšuje možnosti vyjednávání s úvěrující bankou o dalších podmínkách poskytnutí zaručovaného úvěru, zejména o výši úrokové sazby,“ uvedl mluvčí Ministerstva průmyslu a obchodu Pavel Vlček.

Začít s podnikáním je nejtěžší v životě firmy

Ministr průmysl a obchodu Martin Kocourek se domnívá, že začít podnikat je v životě firmy to nejtěžší. „Proto je naším cílem tento krok lidem co nejvíce usnadnit. Jsem přesvědčený o tom, že se díky programu Záruka podaří do podnikání postrčit řadu lidí, kteří už o rozjetí vlastní firmy delší dobu uvažují,“ míní Kocourek.
 
Podnikatel musí pro získání zvýhodněné záruky vyplnit „žádost o M-záruku“, včetně příloh, a předložit ji buď osobně na zvolené pobočce Českomoravské záruční a rozvojové banky, nebo elektronickou poštou.
 
Adresy sídla poboček a jejich elektronickou adresu lze najít na www.cmzrb.cz/kontakty. Standardní doba vyřízení žádosti o M-záruku je obvykle pět pracovních dnů od úplného doložení žádosti.
 
Na webových stránkách Českomoravské záruční a rozvojové banky jsou k dispozici kompletní pokyny pro získání M-zárukyformulář žádosti včetně příloh a text programu.
 
Záruku je možné získat na úvěry od bank, které o tom mají uzavřenou smlouvu s Českomoravskou záruční a rozvojová bankou. To v praxi znamená od většiny bankovních domů v České republice.


Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Zdravotní pojištění v nové výši je potřeba odvést už za leden

18. 1. 2021 | Minimální záloha na zdravotní pojištění pro OSVČ se od roku 2021 zvýšila na 2 393 Kč za měsíc, pro osoby bez zdanitelných příjmů na 2 052 Kč měsíčně. Termín splatnosti je pro OSVČ i osoby bez zdanitelných příjmů od 1. dne kalendářního měsíce, za který se platí, do 8. dne měsíce následujícího. Lednovou platbu ve správné výši je tedy třeba odvést mezi 1. lednem a 8. únorem na účet vaší zdravotní pojišťovny.
 
Dřívější zprávy

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
Účetnictví je služba
komplexní služba, za kterou u nás platíte jen jednu dohodnutou cenu
www.trykonto.cz

JRB recall s.r.o.
Joined Report with Bookmark
jrb.cz

Daňový kalendář

20. 1. 2021 Daňové přiznání MOSS (4. čtvrletí 2020)
25. 1. 2021 Přiznání DPH (za prosinec 2020)
25. 1. 2021 Přiznání DPH (za 4. čtvrtletí 2020)
25. 1. 2021 Souhrnné hlášení (za prosinec 2020 a 4. čtvrtletí 2020)

Další termíny

Kurzovní lístek

26,16 Kč
-0,025 Kč
21,56 Kč
-0,144 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 19.01.2021

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru