Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Pro začínající drobné podnikatele je tu program Záruka


Bc. Michaela Sobotková
15. 8. 2011
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

logo podstránky

Foto: STORMWARE s.r.o.

 

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo pro začínající podnikatele program Záruka. Má usnadnit vyjednávání s úvěrující bankou.


 
Začínající drobní podnikatelé mohou získat v rámci programu Záruka od června 2011 zvýhodněnou záruku za úvěr do tří milionů korun (včetně). Musí splnit jen několik podmínek. Nesmí mít více než deset zaměstnanců, musí realizovat projekty na území České republiky a musí být registrováni k dani z příjmu v roce podání žádosti o podporu, případně v některém ze dvou předchozích let.
 
Podle odhadů ministerstva by mohl program začínajícím podnikatelům pomoci dosáhnout na úvěry v celkové hodnotě až 150 milionů korun.
 
„Úvěr mohou podnikatelé použít na pořízení investic či zásob a záruka je poskytována až do výše 80 procent jistiny úvěru. Záruka zlepšuje možnosti vyjednávání s úvěrující bankou o dalších podmínkách poskytnutí zaručovaného úvěru, zejména o výši úrokové sazby,“ uvedl mluvčí Ministerstva průmyslu a obchodu Pavel Vlček.

Začít s podnikáním je nejtěžší v životě firmy

Ministr průmysl a obchodu Martin Kocourek se domnívá, že začít podnikat je v životě firmy to nejtěžší. „Proto je naším cílem tento krok lidem co nejvíce usnadnit. Jsem přesvědčený o tom, že se díky programu Záruka podaří do podnikání postrčit řadu lidí, kteří už o rozjetí vlastní firmy delší dobu uvažují,“ míní Kocourek.
 
Podnikatel musí pro získání zvýhodněné záruky vyplnit „žádost o M-záruku“, včetně příloh, a předložit ji buď osobně na zvolené pobočce Českomoravské záruční a rozvojové banky, nebo elektronickou poštou.
 
Adresy sídla poboček a jejich elektronickou adresu lze najít na www.cmzrb.cz/kontakty. Standardní doba vyřízení žádosti o M-záruku je obvykle pět pracovních dnů od úplného doložení žádosti.
 
Na webových stránkách Českomoravské záruční a rozvojové banky jsou k dispozici kompletní pokyny pro získání M-zárukyformulář žádosti včetně příloh a text programu.
 
Záruku je možné získat na úvěry od bank, které o tom mají uzavřenou smlouvu s Českomoravskou záruční a rozvojová bankou. To v praxi znamená od většiny bankovních domů v České republice.


Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Splatnost zálohy na daň z příjmů

2. 6. 2020 | Záloha na daň z příjmů splatná 15. 6. 2020 se nemusí platit v daném termínu. Nedochází však k prominutí samotné daně, ta bude případně uhrazena až s podáním přiznání. Více informací na webu společnosti pro daňové poradenství KODAP.
 
Dřívější zprávy

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
Marmiton
Prodáváme oblečení a potřeby pro gastronomii, wellness, zdravotnictví
www.marmiton.cz

D&V technika s.r.o.
Prodej a servis čistících a mycích zařízení Kärcher
www.karcherdav.cz

Daňový kalendář

15. 6. 2020 Daň z příjmů (čtvrtletní záloha)
15. 6. 2020 Daň z příjmů (pololetní záloha)
22. 6. 2020 Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
25. 6. 2020 Přiznání DPH (za květen 2020)

Další termíny

Kurzovní lístek

26,65 Kč
-0,210 Kč
23,85 Kč
-0,313 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 02.06.2020

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru