Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Veškeré programy a podpory pro podnikání firem a OSVČ jsou dnes nepochybně již poměrně složitou oblastí. Náplní tohoto článku je zaměřit se na to, jak mají být zúčtovány, zdaněny, či zda jsou od daně osvobozeny.
Poslední novela zákoníku práce přinesla i zcela nový institut – tzv. sdílené pracovní místo. Co sdílené pracovní místo znamená? Jaké jsou podmínky pro jeho využití v praxi? To a mnoho dalšího se dočtete v následujícím článku.
Ve druhém díle se zaměříme na benefity v podobě auta i pro soukromé účely, cizích jazyků, nadstandardních cestovních náhrad, zaměstnaneckých slev a příspěvků na rekreaci i volnočasové aktivity. Jaké jsou jejich daňové dopady?
Nárok na kompenzační bonus pro rok 2021 se bude testovat 50% poklesem příjmů. Výše bonusu může dosahovat až 1.000 Kč denně. Nový zákon zatím upravuje dvě bonusová období – únor a březen 2021.
V jakých případech je třeba zdanit vyplacené peníze z ukončeného životního pojištění? Je cesta na místo pracoviště služební cestou? Jak na zaplacenou zálohu na pohonné hmoty na přelomu roku? Odpovídáme na další z vašich dotazů.
V daňovém přiznání k daním z příjmů za zdaňovací období 2020 se některým poplatníkům nabízí nová možnost uplatnění daňové ztráty, a to zpětně za roky 2018 a 2019. Jak na to, vám poradíme v následujícím článku.
Dohody o pracovní činnosti a dohody o provedení práce se využívají zejména tehdy, když máme kratší pracovní úvazek, brigádu či se jedná o krátkodobou výpomoc. Jaká pro ně platí pravidla v roce 2021, se dozvíte v následujícím článku.
Kdy je možné vyplatit podíl na zisku společníkovi? Za jakých podmínek lze na tento zisk poskytnout zálohy? A jak a kdy tyto příjmy zdaňovat? To vše se dozvíte v následujícím článku.
Pokud podnikáte v České republice, jste neplátcem DPH nebo neziskovou organizací a pořídíte zboží z jiného členského státu EU, můžete se stát identifikovanou osobou. Kdy a za jakých okolností? To vám ukážeme na praktických příkladech.
Každá firma nebo živnostník potřebuje svědomitou účetní či účetního. Jedná se o investici, která se rozhodně vyplatí, proto při výběru nehleďte pouze na cenu za jejich služby. Kvalitní účetní vám dokáže ušetřit velké množství peněz, starostí i času.
Blíží se doba, kdy budeme podávat přiznání k daním z příjmů. Přinášíme proto přehled položek odčitatelných od základu daně a slev na dani, které můžeme za rok 2020 uplatnit, a to včetně předpokládaného vývoje v roce 2021.
Dnes se budeme zabývat inventarizací majetku a zejména vyřazením majetku formou likvidace. Jaké výstupy musí účetní jednotka při likvidaci doložit? Jaké jsou podmínky likvidace pro právnické osoby a jakým způsobem je likvidace majetku prováděna?
Do které odpisové skupiny zařadit pořízení dřevěného přístřešku pro firemní auta? Může si firma uplatnit DPH z dárkových šeků pro zaměstnance a dát si je do nákladů? Je třeba zdanit výhru v soutěži? Nejen na tyto otázky se dozvíte odpověď v naší poradně.
Zaměstnanecké benefity nejsou nárokovou složkou mzdy, ale dnes už jsou tyto výhody naprostou samozřejmostí. Pojďme se na ty nejčastěji nabízené podívat z hlediska daňových dopadů, a to jak u zaměstnance, tak i u zaměstnavatele.
Nedávno jsme se věnovali tématu zpětné vazby z hlediska toho, kdo ji dává. Nyní se na negativní zpětnou vazbu podíváme očima toho, kdo je jejím příjemcem. A to jsme asi všichni. Jaké nejčastější chyby při přijímání kritiky děláme?
Senát schválil příspěvek pro zaměstnance v karanténě